PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Zaproszenia

Muzeum Tatrzańskie dla dzieci

Środa, 1 czerwca 2016 r.
Autor: Maciej Stasiński

Muzeum Tatrzańskie dla dzieciZ okazji Dnia Dziecka (środa 1 czerwca 2016) Muzeum Tatrzańskie przygotowało dla dzieci specjalny program. Zapraszamy serdecznie grupy szkolne i rodziny na bezpłatne warsztaty i spotkania. Przewidziane są zabawy i warsztaty dla dzieci od 6 lat do 18 oraz spotkanie z Krzysztofem Trebunią-Tutką dla dzieci z rodzicami czy dziadkami. Wydarzenie będzie stanowić okazję do zaprezentowania oferty edukacyjnej Muzeum Tatrzańskiego. Poniżej prezentujemy program.


godzina 9:30 – 11:00
POSZUKIWANIE SKARBU ZBÓJNIKÓW
Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza, ul. Zamoyskiego 25

Zabawa oparta o legendy zbójnickie da dzieciom możliwość posługiwania się mapą i kompasem w celu odnalezienia skarbu-niespodzianki. Poszukiwania odbywać się będą na terenie galerii sztuki, a tajemnicze postaci z obrazów i rzeźb udzielać będą wskazówek.

(Zajęcia dla dzieci od 6 lat, dla grup zorganizowanych, prosimy o rezerwację u prowadzącej zajęcia Kingi Zuber, e-mail: kzuber@muzeumtatrzanskie.pl / tel. 783 846 586)


godzina 12:00 – 14:00
HISTORIA ZAMKNIĘTA W PLAKATACH
Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza, ul. Zamoyskiego 25

Punktem wyjścia będą plakaty znajdujące się na ekspozycji stałej w willi Oksza. Za każdym z nich kryje się intrygująca historia… jest plakat na Święto Gór, na wrzesień 1939 roku… co działo się w Zakopanem we wrześniu 1939? Czy Święto Gór odbyło się, czy odpalono fajerwerki i wszyscy się świetnie bawili? Plakaty mają też swój określony styl, czcionkę, hasło, znak graficzny, zawierają informacje, ale w odpowiedniej dawce. Zadanie będzie polegało na stworzeniu własnego projektu plakatu dla wydarzenia wymyślonego przez uczestników.

(Zajęcia dla dzieci od 6 lat, dla grup zorganizowanych, prosimy o rezerwację u prowadzącej zajęcia Kingi Zuber, e-mail: kzuber@muzeumtatrzanskie.pl / tel. 783 846 586)


godzina 16:00 – 18:00
PASTERSKIE MELODIE
Gmach Główny Muzeum Tatrzańskiego, ul. Krupówki 10

Czy słyszeliście kiedyś brzmienie dwojnicy, trąbity albo kozy? Czy wiecie jaką funkcję miały poszczególne instrumenty w dawnej tradycji pasterskiej? Karol Szymanowski pisał, że górale osiągnęli mistrzostwo właśnie w muzyce. Nadarza się wyjątkowa okazja, by usłyszeć opowieści i muzykę Krzysztofa Trebuni-Tutki, te prawdziwe Juhaskie nuty! Ponadto artysta prezentował będzie wspomniane instrumenty.

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi! Wstęp WOLNY!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki" Naszyjnik obwód 47 cm. , Bransoletka obwód 17,5 cm. Materiały: Turkus, Jadeit, Metal, elementy posrebrzane. Biżuteria zaprojektowana...
    145 zł
  • Torebka filcowa XITorebka filcowa XITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA - dodatkowo...
    160 zł
  • Muzycko piknie gros... - Kapela ZokopianyMuzycko piknie gros... - Kapela ZokopianyTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu kapeli Zakopiany. Na płycie CD AUDIO występują:  Jan Karpiel Bułecka, Stanisław Michałczak, Henryk Krzeptowski, Józef Chyc, Zofia...
    40 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.