Zakopane
Zaproszenia
Podróże po sonosferze (II)
Autor: Agnieszka Gąsienica–Giewont
Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie Podróże po sonosferze (II) czwartek, 4 września 2014; godz. 18.00.
Mariusz Pędziałek - obój
Agnieszka Kaczmarek-Bialic - harfa
Renata Żełobowska-Orzechowska - fortepian
Małgorzata Janicka-Słysz – słowo o muzyce
Przed koncertem 4 września, o godz. 17:00 obędzie się wernisaż wystawy obrazów pt. „Muzyczne uniesienia” Magdaleny Gądek- Posadzki, młodej artystki, w ramach VI edycji Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach” 2014. Prace będzie można oglądać od 4 do 21 września w godzinach otwarcia muzeum.
W programie:
Karol Szymanowski (1882-1937), Etiuda b-moll op 4 nr 3 opracowanie na obój, harfę i fortepian
Witold Lutosławski (1913-1994), Trzy fragmenty na obój i harfę
I Magia
II Odys na Itace
III Presto
Camille Saint-Saëns (1835-1921), Sonata na obój i fortepian op. 166
I Andantino
II Allegretto
III Molto Allegro
Jacques Ibert (1890-1962), Fantasie na harfę solo
Bernard Andres (ur. 1941), Algues na obój i harfę
David Watkins (ur. 1939), Fire Dance na harfę solo
Manuel de Falla (1876-1946), Danza Ritual del Fuego na fortepian solo
Pedro Iturralde (ur. 1929), Suite hellenique na obój i fortepian
I Kalamatianos
II Funky
III Valse
IV Kritis
V Kalamatianos
Agnieszka KACZMAREK-BIALIC – absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie harfy prof. Bogu-miły Lutak-Modrinić (dyplom z wyróżnieniem) oraz Hochschule für Musik we Freiburgu (Niemcy), gdzie studio-wała pod kierunkiem Ursuli Holliger. Brała udział w między-narodowych kursach interpretacji muzyki harfowej prowa-dzonych przez takie znakomitości jak C. Michael, U. Holliger, S. McDonald czy E. Szmyt. Stypendystka fundacji Helene-Rosenberg-Stiftung (Freiburg) oraz Alfred-Toepfer-Stiftung (Hamburg). Uczestniczyła w międzynarodowych festiwalach muzycznych, m.in. w Bratysławie („Melos-Etos”), Warszawie („Warszawska Jesień”), Krakowie (Forum Młodych Kompo-zytorów, Niemiecko-Polskie Sympozjum Harfowe), Wrocła-wiu („Musica Polonica Nova”) czy Katowicach (Międzynarodowy Festiwal Harfowy). Występowała jako solistka z Kammerorchester Freiburg, Kammer-orchester Bad-Krozingen, Johannis Kantorei Frankfurt, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej i Śląską Orkiestrą Kameralną. Dokonała prawykonań utworów kameralnych i solo-wych. Od 2003 jest harfistką Filharmonii Śląskiej w Katowicach.
Mariusz PĘDZIAŁEK studiował w klasie oboju w PWSM w Krakowie. Umiejętności doskonalił pod kierunkiem Lothara Kocha w Sion (Szwajcaria). Jest koncertmistrzem Orkiestry Filharmonii Krakowskiej, członkiem Stowarzyszenia Artystycznego „Muzyka Centrum”, Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektro-akustycznej, Towarzystwa im. W. Lutosławskiego. Koncertuje w kraju i za granicą z wybitnymi dyrygent-tami (m.in. A. Duczmal, J. Krenz, J. Maksymiuk), instrumentalistami (N. Kennedy, K. Kenner, G. Tur-nau, J. Śmietana) oraz orkiestrami (Amadeus, Aukso, Sinfonia Varsovia i in.). Brał udział w tournée N. Kennedy’ego po Niemczech i Austrii (2004, 2010). W 2006 był docentem Międzynarodowej Akademii Nowej Kompozycji i Audio-Art Avantgarde Tirol w Seefeld. Nagrywał dla Polskiego Radia i licznych firm fonograficznych. Autor i wykonawca muzyki teatralnej i filmowej. Odznaczony m.in. Odznaką Zasłużony Działacz Kultury i Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.
Renata ŻEŁOBOWSKA-ORZECHOWSKA – pianistka i kameralistka, absolwentka krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie fortepianu prof. Ludwika Stefańskiego. Laureatka XII Pianistycznego Konkursu Stypendialnego im. F. Chopina oraz konkursów wykonawstwa muzyki kameralnej. Prowadzi działalność koncertową w kraju i za granicą (Szwecja, Włochy, Austria, Korea), występując z wybitnymi muzykami (G. Deplus, M. Wolf, K. Danczowska, T. Głąbówna, K. Szostek-Radkowa. Uczestniczy w międzynarodowych kursach mistrzowskich i festiwalach. Występowała z orkiestrami Filharmonii w Krakowie, Szczecinie i Kielcach. Dokonała nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji oraz firmy fonograficznej EMI. Wraz z wiolonczelistką Dorotą Imiełowską nagrała płytę Valse Sentimentale. Jako adiunkt w Akademii Muzycznej w Krakowie prowadzi klasę kameralistyki. Od 2005 jest kierownikiem muzycznym cyklu koncertów dla dzieci organizowanych przez Filharmonię Krakowską. W 2011 otrzymała Odznakę „Honoris Gratia”, przyznawaną przez Prezydenta Miasta Krakowa osobom szczególnie zasłużonym dla miasta.
Zapraszamy na kolejne koncerty w „Atmie” w roku 2014 – o godz. 18.00
● 3 października 2014 – piątek
132. urodziny Karola Szymanowskiego
Edyta Piasecka – sopran
Mariola Cieniawa – fortepian
● 20 listopada 2014 – czwartek
Podróże po sonosferze (III):
L. van Beethoven, A. Panufnik (w 100-lecie urodzin)
Cracovia Trio:
Wiesław Kwaśny – skrzypce
Julian Tryczyński – wiolonczela
Jerzy Tosik-Warszawiak – fortepian
● 11 grudnia 2014 – czwartek
Podróże po sonosferze (IV):
J. S. Bach, F. Chopin, K. Szymanowski
Krzysztof Sadłowski – wiolonczela
Piotr Kosiński – fortepian
Wstęp na wszystkie koncerty wolny. Zapraszamy!
- Sakiewka IVSakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 9 cm Wysokość ok. 14 cm Długość ze sznurkiem ok. 49 cm Materiał: Filc Kolor: Kremowy 40 zł
- Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik z nieregularnych koralików - Koral, oraz kilku koralików z bursztynu. Jako przekładki małe rureczki - Koral. Obwód 50 cm. 85 zł
- Korale folkowe IIIKorale folkowe wykonane z białego tybetu i zielonej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 100 cm. 70 zł