Zakopane
Zaproszenia
Malawski Trio
Autor: Agnieszka Gąsienica-Giewont
Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem, Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie. W żywiole muzyki polskiej - Malawski Trio. Maciej Lulek – skrzypce, Barbara Łypik-Sobaniec – wiolonczela, Sławomir Cierpik – fortepian. Czwartek, 20 marca 2014, godz. 18.00.
Słowo o muzyce: Małgorzata Janicka-Słysz
PROGRAM
Hanna Kulenty (ur. 1961)
A Cradle Song (1993)
Adam Walaciński (ur. 1928)
Cinque Episodi (2003)
I Adagio
II Vivo
III Moderato
IV Senza mizura, liberamente
V Vivo e capriccioso
Artur Malawski (1904-1957)
Trio fortepianowe
I Lento. Allegro moderato
II Andante sostenuto
III Scherzo
IV Rondo
Po koncercie inaugurującym działalność zespołu, który odbył się podczas 8 Festiwalu Muzyki Polskiej w Krakowie (2011), Weronika Błaszczyk zanotowała: „Nie bez powodu, zespół powstały na potrzeby koncertu […] nazwany został Malawski Trio. Utwór tego kompozytora wykonano z niezwykłym pietyzmem, starannością. Miałam wrażenie, że każdy muzyczny parametr został dokładnie wycyzelowany: począwszy od intonacji, przez artykulację, na ekspresji kończąc”.
Muzycy wchodzący w skład zespołu Malawski Trio (istniejącego od 2011) są znakomitymi instrumentalistami i doświadczonymi kameralistami. Koncertując od wielu lat na prestiżowych festiwalach w kraju i za granicą (m.in. Niemcy, Dania, Belgia, Czechy), wykonują obszerny repertuar obejmujący dzieła klasyków (Haydn, Mozart, Beethoven), romantyków (Schubert, Mendelssohn, Brahms, Bruch, Czajkowski) i twórców XX-wiecznych (Rachmaninow, Szostakowicz, Bloch). Związani są z Akademią Muzyczną w Krakowie, gdzie prowadzą zajęcia na Wydziale Instrumentalnym.
Maciej Lulek – koncertmistrz orkiestry Sinfonietta Cracovia, członek Stowarzyszenia Małopolska Manufaktura Sztuki, doktor sztuki. Studia w klasie skrzypiec prof. Teresy Głąbówny w krakowskiej Akademii Muzycznej ukończył z wyróżnieniem. Laureat II nagrody w konkursie muzyki kameralnej im. K. Pendereckiego w 2001. Laureat nagrody „Fryderyk 2006”. Juror konkursów skrzypcowych. Występował w salach koncertowych Europy, USA, Korei Południowej i Japonii.
Barbara Łypik-Sobaniec – prezes Stowarzyszenia Małopolska Manufaktura Sztuki, doktor sztuki. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie (dyplom z wyróżnieniem). Laureatka konkursów kameralnych. Stypendystka Europejskiej Fundacji Mozartowskiej. Współpracowała z orkiestrą Capella Cracoviensis oraz Sinfonietta Cracovia. Członek tria fortepianowego Reiner Trio. Dokonała wielu nagrań i prawykonań. Prowadzi warsztaty wiolonczelowe dla dzieci i młodzieży. Jest zapraszana do grona jurorów konkursów wiolonczelowych.
Sławomir Cierpik – członek Stowarzyszenia Małopolska Manufaktura Sztuki, doktor habilitowany sztuki. Otrzymał dyplom z wyróżnieniem z fortepianu i kameralistyki w Akademii Muzycznej w Krakowie. Jest laureatem złotej odznaki w konkursie „Primus inter Pares", ufundowanej przez Prezydenta Miasta Krakowa. Laureat wielu konkursów pianistycznych i kameralnych. Od 1995 członek znanego krakowskiego zespołu kameralnego Reiner Trio, z którym brał udział w licznych koncertach i prestiżowych festiwalach.
Zapraszamy na kolejne koncerty w „Atmie” w czwartki o godz. 18.00
● 3 kwietnia 2014
W kręgu muzyki polskiej (II): F. Chopin, S. Moniuszko, K. Szymanowski
Agata Widera – sopran
Marta Mołodyńska – fortepian
● 15 maja 2014
Światy znane i nieznane: K. Szymanowski, I. Albeniz, A. Godowski
Carl Petersson – fortepian
● 12 czerwca 2014 – godz. 17.00
Nadzwyczajny koncert kameralny i spotkanie z artystami
J. S. Bach, K. Szymanowski, E. Ysaÿe
Daniel Stabrawa – skrzypce
Elżbieta Stabrawa – fortepian
● 10 lipca 2014
Trwałość romantyzmu: K. Szymanowski, G. Gershwin
A Piacere Duo: Barbara Dziewięcka – skrzypce
Przemysław Dembski – fortepian
● 21 sierpnia 2014
Podróże po sonosferze (I): K. Szymanowski, E. Granados, A. Ginastera
Duet gitarowy: Tomasz Grzybowski & Filip Tuz
● 4 września 2014
Podróże po sonosferze (II): C. Debussy, W. Lutosławski, A. Piazzolla
Mariusz Pędziałek – obój
Agnieszka Kaczmarek-Bialic – harfa
Renata Żełobowska-Orzechowska – fortepian
Wstęp na wszystkie koncerty wolny. Zapraszamy!
- Wisiorek "Ogródek 4"Wisiorek, z sukna, tkaniny i cekin. Średnica zawieszki 6,5 cm. Obw. 70 cm. 30 zł
- Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki" Naszyjnik obwód 47 cm. , Bransoletka obwód 17,5 cm. Materiały: Turkus, Jadeit, Metal, elementy posrebrzane. Biżuteria zaprojektowana...145 zł
- Obraz olejny Folk IVObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...300 zł