Zakopane
Zaproszenia
Spotkanie z Jackiem Kleyffem
Autor: AKS
31 stycznia o godz. 19:00 w Dworcu Tatrzańskim przy ul. Krupówki 12 odbędzie się spotkanie z Jackiem Kleyffem. Spotkanie z autorem na temat ostatnio wydanej przez Wydawnictwo Czarne książki „Rozmowa” prowadzić będzie Andrzej Stasiuk. Po spotkaniu odbędzie się koncert piosenek Jacka Kleyffa, któremu na bębnach towarzyszyć będzie Jerzy „Słoma” Słomiński.
Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książki z dedykacją autora. Wstęp wolny! Organizatorami są: Wydawnictwo Czarne, Fundacja "Zakopiańczycy. W poszukiwaniu tożsamości", Dworzec Tatrzański i Muzeum Tatrzańskie.
Jacek Kleyff to polski bard, poeta, kompozytor i malarz. Urodził się w Warszawie w 1947 roku. Ukończył architekturę na Politechnice Warszawskiej. Wspólnie z Januszem Weissem i Michałem Tarkowskim stworzył słynny kabaret Salon Niezależnych, z którym występował przez kilka lat, zdobywając liczne nagrody na najważniejszych polskich festiwalach. W latach osiemdziesiątych zamieszkał na wsi pod Lublinem; tam też powstały zalążki Orkiestry na Zdrowie (ONZ), ukształtowanej ostatecznie w 1987 roku w Warszawie. Razem z ONZ w 1995 roku na festiwalu Przystanek Woodstock otrzymał główną nagrodę publiczności.
Andrzej Stasiuk jest jednym z najpopularniejszych polskich pisarzy współczesnych. Urodził się w Warszawie w 1960 roku. Mieszka w Wołowcu w Beskidzie Niskim. Jest autorem kilkunastu książek, m.in. Dukli, Opowieści galicyjskich, Dziewięciu, Jadąc do Babadag, Taksimu, Dziennika pisanego później, Grochowa. Laureat wielu nagród, w tym Nagrody Literackiej Nike w roku 2005. Jego książki zostały przetłumaczone na kilkanaście języków.
Wydawnictwo Czarne powstało w 1996 roku i jest prywatną, niezależną oficyną wydawniczą. Specjalizuje się w literaturze faktu, eseistyce oraz polskiej i światowej prozie. W obszarze największych zainteresowań wydawnictwa znajduje się współczesny reportaż, literatura podróżnicza, dokumentalna, biografie i książki historyczne. W Wydawnictwie Czarne publikują m.in.: Andrzej Stasiuk, Krzysztof Varga, Jurij Andruchowycz, Herta Müller, Paul Theroux, Jacek Hugo-Bader, Wojciech Tochman, Mariusz Szczygieł, Tadeusz Konwicki, Colin Thubron i Martin Pollack.
Fundacja „Zakopiańczycy. W poszukiwaniu tożsamości” powstała w Zakopanem w 2012 roku jako kontynuacja głośnej wystawy i książki pod tym samym tytułem. Celem fundacji jest działalność kulturalna, naukowa, promocyjna i oświatowa związana z historią, dziedzictwem, współczesnością oraz przyszłością miasta Zakopanego, Podtatrza i Tatr.
ZAPRASZAMY!
- Torebka filcowa XVOkrągła torebka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki. Obwód ok. 57 cm Wysokość ok.20 cm Wysokość z...60 zł
- Portfel IIIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z białej podszewki. Szerokość ok. 12 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Biały, czarny 35 zł
- Magnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...7 zł