Zakopane
Zaproszenia
Koncert Jacka Wójcickiego i Beaty Rybotyckiej
Autor: AKS
Zapraszamy na koncert Jacka Wójcickiego i Beaty Rybotyckiej, który odbędzie się 12 stycznia o godz. 18.00 w Kościele pw. Świętego Krzyża, ul. Zamoyskiego, w ramach IV Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych.
Beata Rybotycka – ukończyła PWST w Krakowie (1987). Występowała w Starym Teatrze, w „Piwnicy pod Baranami”, w Teatrze Ludowym w Nowej Hucie i Teatrze na Woli w Warszawie. Od kilkunastu lat związana z Teatrem STU. Powszechnie znana aktorka – pieśniarka wykonuje przede wszystkim utwory znanych krakowskich kompozytorów: Jana Kantego Pawluśkiewicza, Grzegorza Turnaua, Andrzeja Sikorowskiego, Andrzeja Zaryckiego, Zbigniewa Preisnera, do słów m. in. Leszka Aleksandra Moczulskiego, Zbigniewa Książka, Michała Zabłockiego. Wydała dwie płyty solowe: Beata Rybotycka śpiewa pieśni Jana Kantego Pawluśkiewicza oraz Szurum burum (współpraca z Jarosławem Śmietaną). Śpiewała w Nieszporach Ludźmierskich Jana Kantego Pawluśkiewicza oraz w Mszy polskiej Hadriana Filipa Tabęckiego. W swoim artystycznym dorobku ma kilkadziesiąt ról teatralnych i telewizyjnych m. in. Dagny Born w spektaklu Fortynbras się upił Janusz Głowackiego w reż. Jerzego Stuhra (Stary Teatr), Elianta w Mizantropie Moliera w reż. Krzysztofa Nazara (Stary Teatr), Księżniczka w Śnie srebrnym Salomei Juliusza Słowackiego w rez. Jerzego Jarockiego (Stary Teatr), Maria Timofiejewna Lebiadkin w Biesach Fiodora Dostojewskiego w reż. Krzysztofa Jasińskiego (Teatr STU), Gertruda w Hamlecie Williama Szekspira w reż. Krzysztofa Jasińskiego. Śpiewała w filmie Lista Schindlera w reż. Stevena Spielberga. Występuje w autorskich recitalach oraz w spektaklach teatralnych.
Jacek Wójcicki, absolwent krakowskiej PWST.Kiedyś gwiazda śpiewająca„Piwnicy pod Baranami”, kabaretu Olgi Lipińskiej, także aktor filmowy /”Ostatni Dzwonek” Magdaleny Lazarkiewicz, „Lista Schindlera” Stevena Spielberga/.Dzisiaj wiele koncertuje w kraju i za granicą, śpiewa m.in. w Galach Piosenki Zbigniewa Górnego, „Nieszporach Ludźmierskich” Jana Kantego Pawluśkiewicza, Oratorium „Woła nas Pan” Włodzimierza Korcza. Częsty gość Benefisów w teatrze „STU”.Współpracuje z Beata Rybotycką, Grażyną Brodzińską i Małgorzatą Walewska. Ze swoim recitalem "Od La Scali do Piwnicy pod Baranami" przemierzył prawie cały świat przypominając wielkie pieśni Jana Kiepury. Nie bez powodu już w dzieciństwie nazywano go „małym Kiepurkiem”, bowiem jako chłopiec występował wraz z chórem chłopięcym Filharmonii Krakowskiej w całej niemal Europie. Piotr Skrzynecki legendarny twórca „Piwnicy pod Baranami” mówił o nim : „Na pozór nieśmiały i niemal dziecinny na scenie staje się fascynującym demonem wesołej i smutnej piosenki. Idźcie popatrzeć jak występuje.Podziwiajcie.Zaproście do domu.
- Wisiorek "Ogródek 1"Z sukna i cekin. Wykonany ręcznie. Wymiary zawieszki 5,5/ 3,5 cm. Obwód 70 cm. 30 zł
- Magnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...7 zł
- Nuty spod Hól - Kapela ZokopianyTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu kapeli Zakopiany. Na płycie CD AUDIO występują: Jan Karpiel Bułecka, Stanisław Michałczak, Andrzej Dziubas, Henryk Krzeptowski...40 zł