Zakopane
Wiadomości
Promenadą do Kurortu Tatrzańskiego
Autor: Piotr Kyc
W sobotnie przedpołudnie 27 września 2014 roku nastąpiło uroczyste otwarcie wyremontowanych estakad pod Gubałówką. Jedna nitka pozostała estakadą, natomiast druga uzyskała status „promenady z widokiem na Tatry”. Należy wspomnieć, że jest to fragment ulicy Powstańców Śląskich rozpoczynającej się od Ronda Romana Dmowskiego a kończącej na granicy miasta z Kościeliskiem. Poświecenia dróg dokonał ks. Dziekan Bogusław Filipiak. Uroczystego otwarcia dokonał Marszałek Województwa Małopolskiej Marek Sowa w asyście Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Guta Mostowego, radnego wojewódzkiego Franciszka Bachledy Księdzulorza Starosty Powiatu Tatrzańskiego Andrzeja Gąsienicy – Makowskiego, wójtów ościennych gmin i samorządowców.
Przygrywała kapela Obrochtów.
Imprezami towarzyszącymi były: „Bieg na jedną milę o Puchar Starosty Powiatu Tatrzańskiego” oraz skoki narciarskie dla dzieci wykonywane na mobilnej skoczni jaką ustawiono na promenadzie.
Pogoda nie dopisała. Padał jesienny deszcz. Po uroczystościach na estakadę wjechały samochody jadące w kierunku Kościeliska. Po promenadzie zaczęli tłumnie spacerować przebywający w Zakopanem turyści.
Ze względu na pogodę panoramy Tatr nie podziwiano ale można się było poczęstować regionalnymi przysmakami.
Remont Estakadyto kolejna, duża inwestycja drogowa po programie „Góral-Ski” Starostwa Tatrzańskiego w ciągu ostatnich lat.
Z inicjatywy Starostwa Tatrzańskiego w ramach projektu „Przebudowa drogi powiatowej nr 1656K” zmodernizowano po wielu latach odcinek dwóch estakad pod Gubałówką o długości 560 m każda. Całość projektu wyniosła kwotę ok. 16,5 miliona złotych, z czego 14 mln złotych dofinansowano z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Obecnie jedna „nitka” będzie promenadą z widokiem na Tatry i Gubałówkę z możliwością zejścia na zakopiańską starówkę i targ, a druga będzie jezdna do 40 ton. Dzięki takiej kolejnej inwestycji (poprzednia nazywała się Góral-Ski) poprawia się dostępność komunikacyjna atrakcyjnych terenów turystycznych i następuje porządkowanie przestrzeni rekreacyjnej i kulturowej. Jest to ścieżka rozwoju przybliżająca mieszkańców Podhala do marki „Kurort Tatrzański”.
- Korale folkowe IIIKorale folkowe wykonane z białego tybetu i zielonej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 100 cm. 70 zł
- Ludowe etui na tablet VILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm. 60 zł
- Magnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...7 zł
- Najważniejsza inwestycha drogowa w Zakopanem ukończonaAutor zdjęć: Piotr Korczakobejrzyj galerię
Liczba zdjęć: 30