Zakopane
Wiadomości
Pożegnanie ks. proboszcza Stanisława Szyszki
Autor: Anna Karpiel-Semberecka
W niedzielę 24 czerwca w kościele pw. Św. Krzyża w Zakopanem podczas Mszy św. o godz. 10.30 odbyło się uroczyste pożegnanie ks. prałata Stanisława Szyszki, który zakończył swoją posługę jako proboszcz tej parafii. Od 1 lipca funkcję tę objął ks. Mariusz Dziuba, dotychczasowy wikariusz parafii NSPJ w Nowym Targu. Księdzu Stanisławowi Szyszce za dotychczasową pracę dziękowali mieszkańcy, dzieci i młodzież, przedstawiciele wspólnot parafialnych oraz władze miasta.
Ks. prałat Stanisław Szyszka z parafią związany jest od 31 lat, czyli od początku jej istnienia. Wcześniej był wikariuszem w Jaworznie i Szczyrku oraz proboszczem w Juszczynie. Został następnie skierowany do tworzenia Parafii Tatrzańskiej w Zakopanem oraz budowy kościoła pw. Św. Krzyża. Zawsze wielką troską otaczał parafian i turystów. Dzięki jego przychylności w kościele odbywają się liczne koncerty i wystawy, działa chór „Turliki” oraz wiele wspólnot parafialnych.
Również ks. Stanisław Szyszka dziękował podczas homilii współpracującym z nim księżom i świeckim, a także fundatorom i budowniczym kościoła. Wspominał swoją pracę, na początku trudną, bo związaną z budową kościoła. – Kocham tę ziemię i kocham tę parafię – zakończył ze wzruszeniem. Ks. prałat pozostanie w parafii, obiecał więc, że nadal będzie służyć i pomagać jej mieszkańcom.
- Czas był ciężki, stan wojenny, brak materiałów budowlanych i środków finansowych. Jednak dzięki Opatrzności Bożej i pomocy dobrych ludzi świątynia powstała – przypomniał w krótkim przemówieniu kierownik budowy kościoła Władysław Przepióra, który życzył księdzu Stanisławowi Szyszce Bożej opieki, zdrowia i wielu lat zasłużonego odpoczynku wśród wspólnoty parafii Św. Krzyża. - Jesteś dla nas nadal ojcem i kapłanem. Szczęść Ci Boże! – zakończył.
Historię budowy kościoła przypomniała także okolicznościowa wystawa zdjęć, prezentowana we wnetrzu świątyni.
- Saszetka I
Saszetka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z brązowej podszewki. Szerokość ok. 22 cm. Wysokość ok. 18 cm Materiał: Filc...
50 zł - Ludowe etui na tablet III
Ludowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
60 zł - Magnes Folk na lodówkę XI
Magnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
7 zł
- Pożegnanie ks. proboszcza Stanisława SzyszkiAutor zdjęć: Anna Karpiel-Sembereckaobejrzyj galerię
Liczba zdjęć: 101