Zakopane
Kultura
Patronat medialny WATRA
Koncert "Tango Conspiration"
Autor: Anna Karpiel-Semberecka
Ostatnim wydarzeniem festiwalu "Inspirowane górami..." oraz obchodów 120-lecia Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" Gniazdo w Zakopanem był niedzielny koncert zespołu "Tango Conspiration". Współtworzą go dwaj muzycy z Zakopanego, którzy z ciekawym muzycznym projektem mogli zaprezentować się przed swoją publicznością. Jazzowa aranżacja klasycznego tanga, oparta na utworach Astora Piazzoli, zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie.
TANGO CONSPIRATION
Zespół stworzony z potrzeby wyrażenia pasji do muzyki. Łączy ze sobą światy niesfornej jazzowej improwizacji i klasycznej dyscypliny, w namiętnym świecie tanga. Muzyka jak taniec, to wybucha żarem, to uspokaja swobodną liryką dialogu między poszczególnymi instrumentami. Improwizowane frazy harmonijnie współgrając ze sobą tworzą jedyną w swoim rodzaju opowieść, która przez swoją ulotność sprawia, że każdy koncert jest niepowtarzalny.
Mikołaj Gruszecki - pianista, kompozytor, studiował na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Jazz Instytucie w Berlinie, gdzie miał okazję szlifować swoje umiejętności pod kierunkiem takich muzyków jak Kurt Rosenwinkel, Greg Cohen czy John Hollenbeck. Finalista festiwali Jazz na Odrą i RCK Pro Jazz Festiwal. Koncertował m.in. z Urszulą Dudziak, Lorą Szafran, Januszem Szromem, Essien Okon Essiet (Jazzmessengers). Czynnie koncertuje po całej Europie (Polska, Niemcy, Czechy, Włochy, Austria, Turcja, Grecja) oraz współpracuje z berlińskim środowiskiem jazzowym. Doskonalił swoje umiejętności na wielu kursach mistrzowskich pod okiem m.in. Gonzalo Rubalcaby, Kirk Lightseya, Richiego Beiracha, Dave'a Liebmana. Jako lider swojego trio wziął udział w Festiwalu ChilEuropa w Santiago de Chile.
Bartłomiej Chojnacki - kontrabasista jazzowy zakorzeniony w klasycznym akustycznym brzmieniu kontrabasu, czerpiący z tradycji mistrzów instrumentu i przetwarzający muzykę na swój nowoczesny sposób. Student piątego roku studiów u Prof. Jacka Niedzieli-Meiry, aktywny członek wielu wrocławskich projektów m.in. Przemek Walczak Quartet, High Fly Quintet, Tomasz Wendt Quartet, Łukasz Bzowski Trio, z którymi odnosi sukcesy na festiwalach ogólnopolskich. Do największych sukcesów należy nagroda publiczności na Getxo Jazz Festiwal w Hiszpanii z zespołem Freeway Quintet i indywidualna nagroda specjalna na festiwalu Krokus Jazz Festiwal w Jeleniej Górze.
Jakub Hubicki - student akademii muzycznej w Katowicach w katedrze akordeonu. Współpracuje z Teatrem Witkacego w Zakopanem jako wykonawca i kompozytor. Współtwórca zespołów ChuChu, Son in Love, Meeow. Z akordeonem związany czternaście lat, za sobą ma edukację w PSM w Nowym Targu, gdzie kończył także szkołę średnią. Pochodzi z Poronina i jest góralem, co wpływa na charakter wykonawstwa. Stylistyka jego gry balansuje pomiędzy klasyką, folklorem i jazzem.
Maciej Cisło - gitarzysta, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, wykładowca na prestiżowych warsztatach w Muzycznej Owczarni w Jaworkach. W swoim dorobku artystycznym ma wiele koncertów m.in. na festiwalach w Polsce i za granicą. Jego największą inspiracją jest John McLaughlin.
- KamizelkaKamizelka dla małego dziecka (4-5 letnie) z cienkiego sukna, z haftowanymi motywami ludowymi, w kolorze kremowym. Długość ok. 33 cm. Szerokość ok. 31 cm. 80 zł
- Wisiorek "Ogródek 1"Z sukna i cekin. Wykonany ręcznie. Wymiary zawieszki 5,5/ 3,5 cm. Obwód 70 cm. 30 zł
- Ludowe etui na tablet VILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm. 60 zł