PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Lipiec 2013 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Góry

„Szusem przez historię nart”

Piątek, 26 lipca 2013 r.
Autor: Wojciech Szatkowski

Bronisława Staszel-Polankówna startowała w początkowym okresie kariery sporowej w spódnicy1 sierpnia 2013 r. w czwartek w Galerii Sztuki XX wieku w willi Oksza, przy ul. Zamoyskiego 25 w Zakopanem odbędzie się kolejny wieczór z cyklu „Wieczory czwartkowe w Muzeum Tatrzańskim”. Tym razem o ciekawostkach z historii polskiego narciarstwa opowie Wojciech Szatkowski z Muzeum Tatrzańskiego.


„Szus przez historię nart” to tytuł prezentacji multimedialnej. Zabierze nas ona w kolorowy świat dawnego i obecnego narciarstwa. Opowiemy o znanych polskich narciarzach, jak Stanisław Marusarz, Helena Marusarzówna, Barbara Grocholska-Kurkowiak i Kamil Stoch i Adam Małysz. I tych mniej znanych, jak Bronisława Staszel-Polankówna i Henryk Mückenbrunn „Miki”. Jednym z głównym bohaterów wieczoru będzie Tomasz Sikora. Najlepszy polski biathlonista w historii. Sikora należy do tych polskich sportowców, którym należał się, jak mało komu, medal olimpijski. Za wspaniała walkę. Słynne „rach, ciach, ciach”, red. Krzysztofa Wyrzykowskiego i Tomasza Jarońskiego – znakomitych komentatorów biathlonu telewizji „Eurosport” – stało się symbolem najlepszych biegów Sikory. Zwłaszcza jednego z nich. Pamiętnego dnia 25 lutego 2006 r. Pokażemy historię polskiego narciarstwa poprzez historię ludzi. Ich zwycięstwa w najważniejszych zawodach, miejsca na podium i wspaniałe występy. Momenty poważne, ale też i niektóre komiczne. Zapraszamy serdecznie na szus przez dzieje polskich nart. Letnią porą? Czemu nie. Wszak przewodnik tatrzański i ratownik TOPR, Józef Krzeptowski „Ujek”, mówił z humorem, że „narciarstwo to pierwszy sport, ale po kochaniu”. Coś w tym jest. Wszak Polaków zakochanych w nartach przybywa. Dla kolejnych pokoleń polskich narciarzy szybkość, głęboki śnieg oraz stromy stok, nadal są wielkim wyzwaniem. Zatem – przeżyjmy to jeszcze raz.

 Wejście w cenie biletu ulgowego

 Serdecznie zapraszamy

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.