Wiadomości
Artykuł sponsorowany
Egzotyczne wakacje w listopadzie: przeczytaj, zanim zaczniesz planować podróż
Autor: Maciej Stasiński
Czy rezygnacja z wakacji w szczycie sezonu to na pewno dobry pomysł? Jak najbardziej, o ile planujesz egzotyczny urlop poza nim i zależy Ci na niezapomnianej przygodzie. Sprawdź, jak przygotować się do takiego wyjazdu, np. kupując odpowiednie ubezpieczenie podróżne, by nic nie zepsuło Ci długo wyczekiwanego odpoczynku. Dlaczego listopad to dobry czas na egzotyczne wakacje?
Schyłek jesieni w Polsce zwykle nie należy do najpiękniejszych. W listopadzie mamy już za sobą piękną, złotą jesień zaskakująca kolorami. Z drugiej strony, daleko jeszcze do prawdziwej zimy, gdy drzewa zaczyna pokrywać pierzyna puszystego śniegu. Wyjazd w ciepłe miejsce, w którym nie brakuje słońca, a dni są długie, to zatem świetny pomysł, by trochę odpocząć od niesprzyjającej pogody.
Przełom jesieni i zimy to także czas, gdy na urlop decyduje się stosunkowo niewiele osób. To z kolei przesądza o braku tłumów w popularnych destynacjach turystycznych i łatwym dostępie do obleganych w sezonie atrakcji. Problemów nie powinno też sprawić znalezienie wakacji w przystępnej cenie ze względu na znacznie mniejsze zainteresowanie klientów niż latem.
Kierunki, które szczególnie warto odwiedzić
Wbrew pozorom, lista kierunków wakacyjnych atrakcyjnych dla turystów w listopadzie jest bardzo szeroka. Jeśli zależy Ci na tym, by pozostać w Europie, dobrym wyborem mogą okazać się Cypr i Malta, gdzie pogoda powinna jeszcze sprzyjać urlopowym aktywnościom.
Jeśli jednak masz paszport, nie musisz ograniczać się tylko do Starego Kontynentu. W zasięgu Twoich możliwości są bowiem także bardziej egzotyczne cel podróży, m.in.:
Izrael,
Egipt,
Tanzania,
Kenia,
Zanzibar,
Dubaj,
Jak przygotować się do wakacji w tropikach?
Wybierając się na wakacje w tak egzotyczne miejsca, nie wystarczy spakować walizki pełnej letnich ubrań i książki do czytania na plaży. Aspektem, o którym nie możesz zapomnieć, jest zakup odpowiedniego ubezpieczenia w podróży. Jakie wybrać, by dobrze spełniło swoją funkcję? Poniższe wskazówki pomogą w dokonaniu trafnego wyboru.
Ubezpieczenie turystyczne to podstawa
O ile w Europie możesz liczyć na EKUZ, o tyle poza nią dokument ten nie ma żadnej mocy. Jeśli więc doznasz jakiegoś wypadku albo się rozchorujesz, wszystkie związane z tym koszty przyjdzie Ci pokryć z własnej kieszeni. Opieka medyczna i koszty ratownictwa za granicą są często dużo wyższe niż w Polsce. Jeśli dodać do tego różnice walutowe jakiekolwiek zdarzenie wymagające usług medycznych może okazać się bardzo kosztowne – chyba że masz ubezpieczenie w podróży.
Ubezpieczenie turystyczne: NNW czy OC? A może ubezpieczenie bagażu?
Chociaż ubezpieczenie turystyczne kojarzy się głównie z polisą pokrywającą koszty leczenia, nie można też zapominać o dodatkowych walorach tego rozwiązania. Należy do nich, chociażby NNW, które okazuje się nieocenione, gdy w grę wchodzą nieprzewidziane wydarzenia skutkujące powstaniem uszczerbku na zdrowiu,
Przydatne będzie także ubezpieczenie bagażu, które zapewni Ci odszkodowania w razie jego zgubienia, zniszczenia lub opóźnienia. Co do OC w życiu prywatnym – ono przydaje się w wielu zaskakujących sytuacjach. Wystarczy tylko chwila nieuwagi, a zachlapiesz wodą telefon innego urlopowicza lub sprawisz, że poślizgnie się na Twoich rzeczach leżących przy basenie. Jeśli masz takie ubezpieczenie podróżne, nie musisz martwić się ewentualnym pokryciem szkód wyrządzonych osobom trzecim – zajmie się tym ubezpieczyciel. Zastanawiasz się, co jeszcze powinno zawierać dobre ubezpieczenie podróżne? Zerknij na stronę: https://balcia.pl/pl/ubezpieczenie-podrozne.
Jak polisa może pomóc w nagłych sytuacjach?
Gdy jesteś blisko domu, możesz łatwo uporać się z nieprzewidzianymi sytuacjami, chociażby korzystając z internetu czy pomocy przyjaciół. Za granicą musisz radzić sobie ze wszystkim samodzielnie, chyba że masz ubezpieczenie turystyczne z assistance zapewniającym wsparciem ubezpieczyciela w takim przypadku. Dzięki temu możesz liczyć m.in. na całodobową pomoc informacyjną, dzięki której bez problemu znajdziesz miejsce noclegowe w jakimś mieście.
Zadbaj o odpowiednie szczepienia
W kontekście własnego bezpieczeństwa na wakacjach nie należy też zapominać o szczepieniach, które są wymagane w przypadku podróży do niektórych państw. Przykład? W krajach Ameryki Południowej i Środkowej wymagane jest szczepienie przeciwko żółtej febrze. Podróż do Arabii Saudyjskiej jest natomiast możliwa tylko dla osób zaszczepionych na zakażenia meningokokowe.
Niektóre z nich mogą nie być obowiązkowe, ale stanowczo zalecane. Tak jest, chociażby w przypadku szczepienia przeciwko japońskiemu zapaleniu mózgu przed wyjazdem do Azji czy też przeciwko wściekliźnie, jeśli wybierasz się np. do Wietnamu, Tajlandii czy Brazylii.
Co się stanie, jeśli się nie zaszczepisz? Jeśli to szczepienie obowiązkowe, narażasz się na kwarantannę na miejscu lub na konieczność zaszczepienia się na lotnisku docelowym. Warto też mieć na uwadze, że unikanie niezbędnych szczepień sprawia, że ubezpieczenie podróżne na wakacje po sezonie nie działa, więc nie dostaniesz odszkodowania w przypadku choroby.
⮞ Zastanawiasz się, jakie ubezpieczenie na wakacjach po sezonie wybrać? Przeczytaj: https://www.turek.net.pl/rozmaitosci/35783-jakie-ubezpieczenie-podrozne-wybrac-na-wakacje-po-sezonie
- Wisiorek "Ogródek 5"Wisiorek, z sukna i cekin. Średnica zawieszki 3 cm. Obw. 70 cm 30 zł
- Ludowe etui na telefon IILudowe etui z szarego filcu, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. telefonu komórkowego. Wymiary: szerokość 9 cm, długość 14,5 cm 25 zł
- Magnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...7 zł