Tatry
Zaproszenia
XVI Memoriał Piotra Malinowskiego - zakończenie sezonu w Tatrach
Autor: Justyna Żyszkowska
W sobotę 20 kwietnia już po raz szesnasty na Hali Gąsienicowej spotkają się sympatycy ski-alpinizmu, na uznanym już za kultowy Memoriale Piotra Malinowskiego. Swój udział zapowiedziało blisko 200 zawodników z Polski, Słowacji i Czech. Sportowcy wyruszą na długą, przepiękną i ciekawą trasę prowadzącą przez pięć tatrzańskich przełęczy – Liliowe, Świnicką, Karb, Zawrat i Kozią.
Podejście min. na Kozią Przełęcz zabezpieczone zostanie linami poręczowymi, zawodnicy będą więc zobowiązani do posiadania uprzęży i lonży. Dla amatorów przygotowana została łatwiejsza wersja prowadząca przez Liliowe – Beskid – Karb. Start i meta zawodów usytuowane będą na Hali Gąsienicowej w okolicy schroniska Murowaniec.
Impreza rozpocznie się już w piątek, w Murowańcu, gdzie wydawane będą pakiety startowe, a na wieczornej odprawie zaprezentowana zostanie trasa i wymogi sprzętowe. W sobotę po zawodach również w schronisku odbędzie się zakończenie zawodów, rozdanie nagród, ogłoszenie wyników Pucharu Polski PZA a po wszystkim impreza, także taneczna ;) – zakończenie sezonu zimowego.
Generalnym sponsorem zawodów jest firma DYNAFIT – wiodący producent sprzętu ski-tourowego a także PGE (Polska Grupa Energetyczna). Dla wszystkich zawodników mamy przygotowane koszulki ufundowane przez firmę Dynafit, wyprodukowane specjalnie na nasze zawody (seria limitowana!),a dla zwycięzców bony do zrealizowania w salonach Dynafit/Salewa.
Nasze zawody poświęcone są pamięci PIOTRA MALINOWSKIEGO nie bez przyczyny. Był on jednym z najaktywniejszych uczestników zawodów w ski-alpinizmie, zarówno w Polsce jak i poza jej granicami. Wykonał wiele interesujących zjazdów wysokogórskich, min. z Mylnej Przełęczy przez Komin Drewnowskiego do Czarnego Stawu.
Był też "starszym kolegą", który zachęcił do uprawiania narciarstwa wysokogórskiego wielu młodych ludzi.
Piotr Malinowski urodził się 31 III 1944 r. w Pińczowie. Taternictwo uprawiał od 1957 r. Wspinał się w Alpach, Kaukazie, Pamirze, Hindukuszu, Andach, Himalajach, górach Norwegii i byłej Jugosławii. Od 1963 był członkiem Polskiego Związku Alpinizmu, aż do stopnia starszego instruktora. Od 1967 r. był przewodnikiem tatrzańskim, a później instruktorem PZN. W latach 1984-87 był kierownikiem Centralnego Ośrodka Szkolenia PZA na Hali Gąsienicowej. Od 1968 r. był ratownikiem tatrzańskim. W latach 1987-93 był Naczelnikiem, najpierw Grupy Tatrzańskiej GOPR, później TOPR. Zmarł w 1995 r.
Wszystkich sympatyków ski-alpinizmu serdecznie zapraszamy!
Szczegóły na www.memorial.topr.pl
- Wisiorek "Sopel"Wisiorek z kwarcem pokrytym tytanem. Obw. 60 cm. Dł. zawieszki 3,5 cm. 60 zł
- Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona" Obwód 21 cm. Materiały: Szkło i srebro. Zapięcie szufladkowe. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz. 55 zł
- Ludowe etui na tablet VLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm. 60 zł