Tatry
Zaproszenia
Zawody KW Zakopane „Budrem” w ski-alpinizmie 2011
Autor: Wojciech Szatkowski
Klub Wysokogórski Zakopane zaprasza na III. Zawody Klubu Wysokogórskiego Zakopane w ski-alpinizmie Berghaus Cup, które odbędą się w dniu 26 marca 2011 r. Zawody będą należały do cyklu „Berghaus Cup” Pucharu Polski amatorów w ski-alpinizmie.
Pełna nazwa zawodów: Zawody KW Zakopane „Budrem”w ski-alpinizmie 2011, IX. edycja cyklu „Berghaus Cup” Pucharu Polski Amatorów w narciarstwie wysokogórskim.Głównym sponsorem zawodów jest Pan Józef Hojda, Firma „Budrem”. Termin: 26 marca 2011 r.
Zawody Polskiego Związku Alpiznimu i KW Zakopane – były organizowane w latach 1963-1996 w rejonie Doliny Pięciu Stawów Polskich i Hali Gąsienicowej, a ich głównym organizatorem był KW Zakopane. Zawody te były organizowane w formie zjazdu terenowego np. z Przełęczy Schodki do Dolinki Pustej, czy z Gładkiej do Doliny Pięciu Stawów Polskich. W latach 1993-1996 zawodnicy rywalizowali też na trasie ski-alpinistycznej. Organizator KW Zakopane (Maciej Pawlikowski). Najambitniejsze zawody miały miejsce w roku 1993, kiedy to trasa prowadziła z Doliny Pięciu Stawów Polskich przez szczyt Świnicy, Skrajną Przełęcz, Murowaniec i Zawrat (wtedy kierownikiem trasy był znany ski-alpinista, przewodnik tatrzański i przewodnik IVBV, Piotr Konopka). W 2008 r. powrócono do organizacji zawodów ski-turowych przez KW Zakopane.
Zawody odbędą się na następującej trasie w kategorii amatorskiej: Wyżnia Kira Miętusia (start zawodników) – Zahradziska – Przysłop Miętusi – Wielka Polana Małołącka – Wyżnie – Przełęcz Kondracka – Kopa Kondracka (2004 m) – Przełęcz pod Kopą Kondracką – Suchy Wierch Kondracki – zjazd na Halę Kondratową i nartostradą do „esa” i do Kuźnic (meta). Limit czasowy na Przełęcz Kondracką 3 godziny.
Zawodnicy na trasie sportowej (z licencjami PZA) startują na trasie dłuższej: Wyżnia Kira Miętusia (start zawodników) – Zahradziska – Przysłop Miętusi – Wielka Polana Małołącka – Wyżnie – Przełęcz Kondracka – Kopa Kondracka (2004 m) – Przełęcz pod Kopą Kondracką – Suchy Wierch Kondracki – zjazd na Halę Kondratową i nartostradą do „esa” – stąd podchodzą na fokach trasą FIS II na Goryczkową (do szałasu) i zjeżdżają do „esa”, dalej do Kuźnic (meta). Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany trasy w zależności od warunków atmosferycznych. Jeżeli warunki nie pozwolą zawody zostaną rozegrane na trasie zastępczej, którą podamy 5 dni przed rozpoczęciem zawodów. Wyposażenie obowiązkowe zawodników w kategorii amatorskiej: narty do ski-alpinizmu, kijki, plecak, kask, raki, zestaw lawinowy: sonda, łopatka, detektor lawinowy. Kask należy mieć na głowie od startu do mety. Wyposażenie obowiązkowe dla zawodników w kategorii sportowej: narty do ski-alpinizmu, kijki, plecak, kask, raki, zestaw lawinowy: detektor lawinowy, łopata, sonda.
Wpisowe na zawody: 60 zł
Program zawodów
26 marca 2011 r. – godzina 8.30 – wylot Doliny Kościeliskiej, Kiry, restauracja „Harnaś” - zamknięcie listy startowej, odprawa zawodników, podanie ostatecznej trasy zawodów.
9.15 – transport depozytów osobistych (depozyt na rzeczy osobiste otrzyma każdy z zawodników)
9.30 – przejście zawodników na start na Wyżniej Kirze Miętusiej
10.00 – start zawodników
14.30 – wspólny obiad w Kuźnicach w „Yurta Bar”, czyli Berghaus Party
16.00 – uroczyste rozdanie nagród
16.30 – losowanie atrakcyjnych nagród wśród wszystkich uczestników
Organizator: Klub Wysokogórski Zakopane
Kierownik zawodów: Wojciech Szatkowski
Kierownik trasy: Andrzej Śliwiński
Kontakt: zgłoszenia prosimy nadsyłać mailem na adres w.szatkowski@poczta.onet.pl lub tel. 0-606/978-257.
Główny sponsorzy zawodów: Pan Józef Hojda, Firma „Budrem” Euro-Invest i Berghaus.
Patronat medialny: Podhalański Serwis Informacyjny www.watra.pl
i Podhalański Serwis Sportowy www.podhale-sport.pl
- Magnes Folk na lodówkę IVMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...7 zł
- Aniołek duży IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa. 16 zł
- Torebka filcowa XIVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...160 zł