Tatry
Góry
Głowa do góry! – edukacja z TPN w dobie koronawirusa
Autor: Tatrzański Park Narodowy
Sytuacja związana z epidemią oraz restrykcjami wprowadzonymi do życia codziennego Polaków zmusiła nas do przeformatowania prowadzonych przez nas działań edukacyjno-komunikacyjnych. Zaowocowało to powstaniem nowych form komunikacji z miłośnikami Tatr, które można śledzić przede wszystkim w naszych mediach społecznościowych – Facebook (Tatrzański Park Narodowy/@TatrzanskiParkNarodowy), Instagram (Tatrzański Park Narodowy/tatrzanskiparknarodowy), Twitter (TPN/@Tatrzanski_PN), YouTube (TPNVideo).
Rozpoczęliśmy trzy nowe cykle filmów. Pierwszy z nich to „Głowa do GÓRY” – kilkuminutowe filmy edukacyjne, gdzie nasi pracownicy dzielą się swoją wiedzą na temat Tatr, zjawisk w nich zachodzących, aktualnościami ze świata przyrody, opowieściami o historii i kulturze.
Drugi cykl – bardziej spontaniczny, stąd tytuł „#tatryodręki” – to krótkie relacje leśniczych i innych pracowników, którzy niemal na żywo dzielą się tym, co ciekawe, na co się natykają, ale co ulotne. Tu raczej chodzi o emocje i bieżący kontakt z turystami, którzy dzięki temu na chwilkę – poprzez monitor komputera czy ekran telefonu – mogą znaleźć się w Tatrach. Trzeci – „Tatrzańskie smyki” seria dla dzieci, w której zachęcamy rodziny do rozmaitych prac ręcznych wokół tematów przyrodniczych.
Wystartowaliśmy także z serią podcastów „Z miłości do gór”, w których Bartek Solik rozmawia z pracownikami Tatrzańskiego Parku Narodowego – o Tatrach w czasach epidemii, o ich przyrodzie, historii... Nasze podcasty dostępne są na platformach Spotify, Itunes oraz PodBean.
Kolejną nowością są webinary z Tatrzańskim Parkiem Narodowym, które odbywają się w czwartki o godzinie 19.00. To spora dawka tatrzańskiej wiedzy! Linki do nich dostępne są na naszej stronie internetowej tpn.pl oraz we wspomnianych wyżej mediach społecznościowych.
Zachęcamy do śledzenia naszych profili!
- Gwiozdkowo Opowiostka - Hanka Rybka
Zespół wykonuje kolędy polskie oraz pastorałki pochodzące z Podhala i nie tylko. Prezentowany program jest oparty na płycie zatytułowanej "Gwiozdkowo Opowiastka"...
40 zł - Zbójnickie czako
Zbójnickie czako wykonane z sukna w kolorze brązowym z sztywną wkładką skórzaną. Czako posiada orle pióro z zdobioną metalową okuwką z mosiądzu. Z guzem zdobionym rozetą...
950 zł - Podkładki korkowe Folk
Podkładki korkowe pod kubki z autorskim wzorem w stylu folk, zainspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Czarno - biały design z pewnością...
25 zł