Zakopane
Rozmaitości
System informacji turystycznej Tatra-info połączy Podhale i Liptów
Autor: Anna Karpiel-Semberecka
Zakopane nawiązało ze słowackim Liptowem współpracę, której efektem jest realizacja projektu Tatra-info. Biuro Promocji Zakopanego i Stowarzyszenie Ruchu Turystycznego Klaster Liptov pozyskało na ten cel środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Euroregionu "Tatry". Koszt projektu to ponad 47 tys. euro. Słowaccy partnerzy składają już kolejne aplikacje na kontynuację działań. W ramach projektu w Zakopanem pojawią się dwa infokioski najnowszej generacji, które zapewnią prosty sposób dotarcia do informacji. Wydany zostanie także folder polsko-słowacki i kilkaset plakatów. Przygotowywana jest strona internetowa Tatra-info.
Słowaccy partnerzy składają już kolejne aplikacje na kontynuację działań. W ramach projektu w Zakpanem pojawią się już wkrótce dwa infokioski najnowszej generacji, które zapewnią prosty sposób dotarcia do inormacji. Wydany zostanie także folder polsko-słowacki i kilkaset plakatów. Przygotowywana jest strona internetowa Tatra-info.
- Jest to projekt pilotażowy, którym chcemy wyjść na przeciw zapotrzebowaniom naszych turystów. Przyjeżdżając do Zakopanego chcą oni dowiedzieć się, co się dzieje nie tylko w tym mieście, ale w całym regionie, również po drugiej stronie Tatr. W Zakopanem będą więc informowani o atrakcjach turystycznych i wydarzeniach kulturalnych na Słowacji i na odwrót. Chcemy też złamać pewne bariery i stereotypy, że Słowacja jest zagrożeniem dla Zakopanego i Podhala. Uważamy, że połączenie naszych wysiłków, finansów, możliwości i doświadczeń dla wspólnego wypromowania Tatr stanowić będzie jakąś przeciwwagę dla oferty Alp. O Alpach nie mówi się przecież, że są francuskie, austriackie czy też włoskie. Stanowią one pewną całość i my chcemy tak traktować Tatry. Jest to nasze wspólne dobro - wyjaśniał dyrektor Biura Promocji Zakopanego Andrzej Kawecki.
- Na tym projekcie będziemy się uczyć współpracy i będziemy chcieli pokazać, że ten kierunek, który przyjęliśmy jest prawidłowy i pożądany. A kolejne projekty pomogą nam wypromować makroregion, jakim są Tatry - dodał.
Promocja projektu będzie miała miejsce podczas Festiwalu w Wychodnej na Słowacji oraz Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem.
- Bańka choinkowa IBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm. 16 zł
- Ludowe etui na tablet IIILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm. 60 zł
- Aniołek średni IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa. 13 zł