Nowy Targ
Zaproszenia
Uroczystości upamiętnienia wybuchu II Wojny Światowej
Autor: AKS
Burmistrz Miasta Nowego Targu, Miejski Ośrodek Kultury oraz Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego zapraszają w dniu 1 września (sobota) o godz. 10.30 na uroczystości upamiętnienia wybuchu II Wojny Światowej.
W programie:
10.30 > Msza Św. w intencji Poległych za Ojczyznę z udziałem chóru „Echo Gorczańskie” w Kościele MBA, ul. Kowaniec
11.30 > Przemarsz pocztów sztandarowych pod Pomnik Bohaterów Września, ul. Kotlina,
> Przemówienie Burmistrza Miasta,
> Program muzyczny „Wrześnie z krzakami czarnych jeżyn”
12.30 > Otwarcie wystawy „Auschwitz-Birkenau 3D”, Ratusz-Rynek 1
O godz. 9.45 na przystanku obok budynku MOK zostanie podstawiony autobus MZK, zapewniamy również powrót po uroczystościach.
„Auschwitz–Birkenau 3D” otwarcie wystawy fotografii Jacka Gniewka i Michała Grzywacza 1 września /sobota/ o godz. 12.30 w Muzeum Podhalańskim im. Czesława Pajerskiego Ratusz, Rynek 1
Wystawa, którą Państwu prezentujemy, jest unikatowym na światową skalę, trójwymiarowym zapisem obecnego wyglądu Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau.
Wystawa składa sie z dwudziestu trójwymiarowych, dokumentalnych zdjęć wykonanych w Muzeum. Powiększenia mają rozmiar 100 × 70 cm. Muzeum Auschwitz--Birkenau jest miejscem, które powinien zobaczyć każdy. Nie wszyscy jednak mogą tu przyjechać. Z myślą o takich osobach powstała nasza wystawa. Wszystkie prezentowane na niej fotografie wykonane są w technice trójwymiarowej, która pozwala pokazać przestrzeń na płaskiej powierzchni zdjęcia. Dzięki temu zabiegowi oglądający otrzymują namiastkę rzeczywistego obrazu i mogą przez chwilę poczuć sie jakby rzeczywiście byli w muzeum.
Niestandardowa technika, jaką wykonane są fotografie oraz duży format potęgują dodatkowo odbiór przekazu poprzez iluzję przestrzeni.
Jesteśmy przekonani, że nasza praca spotka się z zainteresowaniem szczególnie młodzieży, dla której w dobie internetu, obraz jest najważniejszym nośnikiem informacji.
Te 20 prac to zaledwie mała cześć tego, co można zobaczyć na żywo, z pewnością jednak pobudza wyobraźnię i skłania do refleksji nad tym, do czego człowiek jest zdolny, by pognębić i zniewolić drugiego człowieka.
Jacek Gniewek – rocznik 1961. Prowadzę rodzinne studio fotograficzne w Trzebini założone w 1959 r. przez ojca. Fotografia trójwymiarowa stała się moim hobby, któremu poświęcam najwięcej wolnego czasu.
Michał Grzywacz – rocznik 1972. Absolwent w Krakowie. Prywatnie właściciel Agencji Koncertowej. Trójwymiarem interesowałem się na długo przed powstaniem „Avatara” :)
- Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik dla dziewczynek ze nieregularnego kwarcu różowego oraz koralików vintage - Lampwork / szklane ozdobne. Obwód 46 cm. 50 zł
- Magnes Folk na lodówkę IVMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...7 zł
- Ludowe etui na tablet IIILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm. 60 zł